[ STRONA GŁÓWNA ˇ ARTYKUŁY ˇ LINKOWNIA ˇ DOWNLOAD ˇ FORUM ˇ 02 Grudzień 2020 ]
{ Nawigacja }
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA PCK
HISTORIA 2003 - 2004
HISTORIA 2005 - 2006
HISTORIA 2007 - 2008
HISTORIA 2009 - 2010
HISTORIA 2011 - 2012
HISTORIA 2013 - 2014
HISTORIA 2015 - 2016
HISTORIA 2017 - 2018
STATUS HDK
REGULAMIN KLUBU
CZŁONKOWIE KLUBU
ZARZĄD KLUBU
ZASŁUŻENI
Z ŻYCIA KLUBU
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
LINKOWNIA
DOWNLOAD
KONTAKT
FAQ
FORUM
SZUKAJ
GRY
DODATKI
ZDJĘCIA

_ _
{ STATYSTYKA }
_ _
{ Ostatnio online }
KROPELKA 9 weeks
Merlinmen83 weeks
AngelGract143 weeks
turwie2155 weeks
Corpog89155 weeks
ScottDox175 weeks
DonaldShode178 weeks
Freddiedop179 weeks
TylerThymn183 weeks
Larrychoke186 weeks
_ _
{ IMIENINY }
_ _
{ KARKULATOR }
Kalkulator
dodatkowo.dbv.pl
_ _
{ HISTORIA 2005 - 2006 }
|
dodatki na stronę, dodatki na bloga2005 ROK
14 CZERWIEC - Był obchodzony Światowy Dzień Honorowego Krwiodawcy.Z tej okazji zorganizowaliśmy spotkanie z członkami i sympatykami Naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi, podczas którego przekazaliśmy życzenia oraz podziękowania za pomoc i współpracę, dyplomy i drobne upominki. W tym dniu dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie oddają krew, aby ratować życie. Prosta, ustawowa definicja Honorowego Dawcy Krwi ogranicza się do stwierdzenia, że jest nim każdy, kto chociaż raz bezinteresownie oddał krew na cele lecznictwa. Tak naprawdę Honorowy Dawca Krwi, nie oczekując, nagrody, śpieszy z pomocą nieznanym chorym i ofiarom wypadków, dla których krew jest często jedynym, niezbędnym i niezastąpionym lekiem.

Szanowni Krwiodawcy!
To dzięki Wam wielu chorych ludzi zyskało możliwość powrotu do zdrowia. Wasza troska o los anonimowego biorcy, a co za tym idzie, zapewnianie placówkom leczniczym krwi, zasługuje na słowa najwyższego uznania. Na taki DAR i GEST nie każdego stać. BARDZO WAM ZA TO DZIĘKUJEMY!


25 LISTOPAD - Dni Honorowego Dawstwa Krwi były okazją do zorganizowania uroczystej Akademii i podsumowania Naszej działalności w mijającym roku. Szczególe podziękowania należą się p.Henrykowi SMUSZOWI – Pelnomocnikowi Burmistrza ds. Promocji Miasta Braniewa, który pamięta o Nas i Naszym Klubie. Bardzo dziękujemy paniom z Barbarze WAKIEĆ, Czesławie KURDZIUK, i Grażynie WĄDOŁOWSKIEJ za pomoc w organizacji akcji pozyskania Krwi. Nie mogło zabraknąć wyróżnień dla głównych BOHATERÓW tej uroczystości. Za szczególne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia, oraz aktywnych działań na rzecz honorowego krwiodawstwa wyróżniono:

1.Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia:
- Roman WOJTOWICZ
- Piotr KRAWCZYK
- Władysław FRANKOWSKI

2.Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia:
- Ewa RAPCEWICZ
- Roman WOJTOWICZ
- Piotr REDYKOW
- Piotr JACKIEWICZ
- Ireneusz PRONIEWSKI
- Józef NIEŚCIORUK
- Krzysztof KICMANIK

1.Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia:
- Józef NIEŚCIORÓK
- Ireneusz LEWKO
- Roman WOJTOWICZ
- Ireneusz PRONIEWSKI
- Wiktor GRACZEWSKI


Za aktywną pracę w Klubie i ilość oddanej krwi wyróżnieni zostali:

- Piotr KRAWCZYK
- Tadeusz PIWOWARCZYK


W minionym roku oddaliśmy 37 litrów 800 ml Krwi.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Podsumowaniem Akademii było podzielenie się symbolicznym opłatkiem oraz złożenie sobie życzeń świątecznych i noworocznych. Szczególne podziękowania kierujemy do PIEKARNI WARMIŃSKIEJ w Braniewie za wsparcie organizacji Naszych uroczystości
6 GRUDZIEŃ - Mikołaj nie zapomniał o chorych pociechach leczących się Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Braniewie. Swój udział mieli także członkowie Naszego Klubu wraz z Prezes p.Ewą RAPCEWICZ. W tym roku na odział dziecięcy trafiły trzy duże worki zabawek zebranych przez naszych klubowiczów i sympatyków. W rolę Mikołaja wcielił się Tadeusz PIWOWARCZYKA a dzielnie asystował mu Piotr KRAWCZYK. W imieniu dzieci za otrzymane prezenty serdecznie podziękowała ordynator oddziału p.Hanna PIOTROWSKAdodatki na stronę, dodatki na bloga2006 ROK
13 STYCZEŃ - Pierwsze zebranie „KROPELKI” w Nowym Roku poświęcone było propagowaniu Honorowego Dawstwa Krwi wśród młodzieży braniewskich szkół średnich. Postanowiliśmy , że w najbliższych dwóch miesiącach Nasi członkowie odwiedzą LO, ZSB i ZSZ, w których przeprowadzą pogadanki pod hasłem

"DARUJĄC KREW - RATUJESZ ŻYCIE"

oraz uświadomią młodym ludziom jak duże jest znaczenie krwi w ratowaniu życia drugiego człowieka. Na zebraniu obecnych było 18 członków.
1O LUTY - Członkowie Naszego Klubu zostali zapoznani z harmonogramem poboru Krwi w Stacji Krwiodawstwa przy Szpitalu Powiatowym w Braniewie. Hasło przewodnie dla Naszych Krwiodawców na 2006 rok brzmi”DAR KRWI – DAREM SERCA”. Na zebraniu obecnych było 12 członków Klubu.
24 LUTY - Delegacja Klubu w składzie:

- Piotr KRAWCZYK
- Artur MALISZEWSK


Spotkała się z harcerzami Komendy Hufca ZHP. w Braniewie. Głównym tematem i założeniem tego przedsięwzięcia było szerzenie idei Krwiodawstwa i pomocy innym wśród braniewskiej młodzieży. Stawiane pytania świadczyły o zrozumieniu tych działań i potwierdziły dojrzałość młodych ludzi.
15 MARZEC - Delegacja Klubu w składzie:

- Piotr KRAWCZYK
- Tadeusz PIWOWARCZYK
- Ireneusz ORŁOWSKI


Zrealizowała pierwsze zaplanowane spotkanie z młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym przy ul.Sikorskiego w Braniewie. Po prelekcji padało bardzo dużo pytań świadczących o dużym zainteresowaniu oraz zrozumieniu naszych działań w zakresie pozyskiwania coraz szerszych grup jako potencjalnych krwiodawców. Wstępny akces oddania Krwi w czasie najbliższej akcji poboru zgłosiło 25 uczniów klas maturalnych.
5 KWIECIEŃ - Delegacja Klubu w składzie:

- Piotr KRAWCZYK
- Artur MALISZEWSKI


Zrealizowała drugie zaplanowane spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Wiejskiej w Braniewie. Nasi prelegenci musieli odpowiadać na wiele pytań stawianych przez młodych ludzi. Wśród nich były niniejsze pytania:

- Jak sprawdzić, czy mogę oddać krew?
- Czy mogę oddać krew jeżeli ostatnio chorowałem ?
- Ile krwi pobiera się jednorazowo i jak długo to trwa?
- Nie jestem chory, ale czy na pewno mogę oddawać krew ?
- Jak często można oddawać krew ?
- Czy po oddaniu krwi będę osłabiony ?
- Czy po jednorazowym oddaniu krwi będę musiał oddawać ją stale ? i inne


Odpowiedzi były na tyle wyczerpujące, że wstępny akces oddania Krwi w czasie najbliższej akcji poboru zgłosiło 30 uczniów.
20 KWIECIEŃ - Delegacja Klubu w składzie:

- Ewa RAPCEWICZ
- Mieczysław BUKOWSKI
- Sebastian JASZAK


Zrealizowała trzecie zaplanowane spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Gdańskiej w Braniewie. Zainteresowanie prelekcją było bardzo duże, o czym może świadczyć fakt, że chętnych do oddania krwi w najbliższym czasie było aż 35 uczniów i uczennic. Zebrane doświadczenia w zakresie przekonywania młodzieży do akcji Honorowego Dawstwa Krwi będziemy wykorzystywać w przyszłej działalności Klubu.
14 CZERWIEC - Światowy Dzień Krwiodawcy był okazją do kolejnego spotkana członków naszego Klubu przy kawie, herbacie i ciasteczku. Rozmawialiśmy o problemach w pozyskaniu Krwi w zbliżającym się okresie letnim ale jednocześnie nie zapomnieliśmy w jaki sposób możemy w Naszej małej społeczności braniewskiej przeciwdziałać temu.
Zaplanowaliśmy na ten okres 4 spotkania w Stacji Krwiodawstwa przy Szpitalu Powiatowym w Braniewie – nie zawiedziemy. W tak pięknym dniu serdecznie dziękujemy Naszym Klubowiczom , ale także Krwiodawcom niezrzeszonym za Wasz Dar Serca, za Waszą obecność, wrażliwość i ofiarność. Oddając Wam należny szacunek, życzymy mnóstwa satysfakcji płynącej z tej wyjątkowo humanitarnej formy wyrażania własnego człowieczeństwa. Życzymy także wiele zdrowia i radości w życiu osobistym i pracy.


13 PAŹDZIERNIK - Tym razem zebranie członków “KROPELKI” poświęcone było organizacji Akademii z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w dniach 22 – 26 listopad. Na zebraniu obecnych było 11 członków.
10 LISTOPAD - Zebranie poświęcone było organizacji zbiórki zabawek dla chorych dzieci oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Braniewie. Na zebraniu obecnych było 9 członków.
18 LISTOPAD - W Elblągu odbył się Czerwonokrzyski Bieg Jesienny pod hasłem „W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH”. Trasa liczyła 3 km i przebiegała ścieżkami Parku „Modrzewie”.Tym razem Nasi członkowie nie zawiedli – na start zgłosiło się 10 a bieg ukończyło 8.
7 GRUDZIEŃ - Tradycji stało się zadość. Jak co roku Nasz Klub przekazał na Oddział Dziecięcy Braniewskiego Szpitala zabawki podarowane przez mieszkańców Braniewa. Zbiórka była organizowana z inicjatywy Ewy POKOJSKIEJ, która jednocześnie uczestniczyła w przekazaniu tych darów dla małych pociech.W akcji wspomagali nas: Klub Abstynenta oraz Szkoła Podstawowa nr 5.
8 GRUDZIEŃ - W Centrum Integracji Społecznej odbyła się spóźniona coroczna uroczystość związana z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa. Podczas uroczystości z rąk Ryszarda TOMASZEWSKIEGO - Wiceprezesa Związku Rejonowego PCK w Elblągu odznaki otrzymali:

1.”Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” I stopnia:
- Piotr HAJDUS
- Mariusz ŻUK


2.”Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” II stopnia:
- Mieczysław BUKOWSKI

3.”Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” III stopnia:
- Wieslaw KUKUŁOWICZ.

Nie zapomniano o członkach Klubu, którzy włożyli w minionym roku dużo pracy na jego rzecz: Tadeuszu PIWOWARCZYKU i Sebastianie JASZAKU
W podziękowaniu za wsparcie działalności „Kropelki” przyznano upominki okolicznościowe dla Burmistrza Miasta Braniewa p.Henryka MROZIŃSKIEGO i Prezesa Centrum Integracji Społecznej p.Albina SURZYŃSKIEGO
W mijającym roku kalendarzowym członkowie Naszego Klubu oddali łącznie 35 litrów 100 ml bezcennego leku.
Zakończeniem uroczystości było podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń świątecznych i noworocznych.


13 GRUDZIEŃ - Skierowaliśmy pisemną prośbę do Dyrektor RCKiK w Olsztynie - p.Grażyny KULI o wyrażenie zgody na otwarcie w dniu 14 stycznia 2007r. (niedziela) Oddziału Terenowego Krwiodawstwa w Braniewie. Główną przesłanką takiej decyzji był XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a jednocześnie chęć promowania wśród młodzieży idei Krwiodawstwa i pomocy drugiemu Człowiekowi w potrzebie.

dodatki na stronę, dodatki na bloga|
_ _
{ Komentarze }
| Brak komentarzy. |
_ _
{ Dodaj komentarz }
| Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. |
_ _
{ Oceny }
|
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
|
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ KALENDARZ }

KROPELKA
_ _
{ ZEBRANIA KLUBU }

NAJBLIŻSZE ZEBRANIE
CZŁONKÓW KLUBU
HDK PCK "KROPELKA"

-14.02r. 2020 (PIĄTEK)
GODZ. 17.00

PRZY KLUBIE AA
ul. Kościuszki 10

w Braniewie.
_ _
{ POGODA }
_ _
{ CYTAT NA DZIŚ }
_ _
{ CIEKAWOSTKI }
_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie