[ STRONA GŁÓWNA ˇ ARTYKUŁY ˇ LINKOWNIA ˇ DOWNLOAD ˇ FORUM ˇ 02 Grudzień 2020 ]
{ Nawigacja }
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA PCK
HISTORIA 2003 - 2004
HISTORIA 2005 - 2006
HISTORIA 2007 - 2008
HISTORIA 2009 - 2010
HISTORIA 2011 - 2012
HISTORIA 2013 - 2014
HISTORIA 2015 - 2016
HISTORIA 2017 - 2018
STATUS HDK
REGULAMIN KLUBU
CZŁONKOWIE KLUBU
ZARZĄD KLUBU
ZASŁUŻENI
Z ŻYCIA KLUBU
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
LINKOWNIA
DOWNLOAD
KONTAKT
FAQ
FORUM
SZUKAJ
GRY
DODATKI
ZDJĘCIA

_ _
{ STATYSTYKA }
_ _
{ Ostatnio online }
KROPELKA 9 weeks
Merlinmen83 weeks
AngelGract143 weeks
turwie2155 weeks
Corpog89155 weeks
ScottDox175 weeks
DonaldShode178 weeks
Freddiedop179 weeks
TylerThymn183 weeks
Larrychoke186 weeks
_ _
{ IMIENINY }
_ _
{ KARKULATOR }
Kalkulator
dodatkowo.dbv.pl
_ _
{ HISTORIA 2009 - 2010 }
|
dodatki na stronę, dodatki na bloga2009 ROK
9 STYCZEŃ - Na pierwszym spotkaniu w tym roku podjęliśmy uchwałę nr 2/09 w sprawie zmiany treści pieczątki Klubu oraz zatwierdziliśmy uchwalą nr 1/09 "PROGRAM DZIAŁANIA KLUBU HDK PCK "KROPELKA" NA 2009 ROK". Postanowiliśmy zwrócić się z prośbą do Burmistrza Miasta Braniewa p.Henryka MROZIŃSKIEGO o wydzielenie środków finansowych na zakup pieczątki i kroniki.Proponowany wzór nowej pieczątki - zgodnie z regulaminem - Klubu HDK PCK „KROPELKA” w Braniewie poniżej:+
KLUB HDK PCK „KROPELKA”
Ul.Kościuszki 10
14-500 Braniewo
tel./fax:55 6444545
e-mail: kropelka.braniewo@gmail.com

12 STYCZEŃ - Zgodnie z Uchwałą nr 2/09 skierowaliśmy do Burmistrza Miasta Braniewa p.Henryka MROZIŃSKIEGO prośbę o zakup kroniki i wymianę pieczątki Naszego Klubu

5 MARZEC - W ramach VI edycji czerwonokrzyskiego Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie oddali 10 litrów 350 ml bezcennego daru życia jakim jest KREW. Na apel o podzielenie się „cząstką siebie” odpowiedziało ponad 40 uczniów. Po wstępnych badaniach kwalifikacyjnych Krew oddały 23 osoby - po raz pierwszy uczyniło to 13 uczniów, którzy mogą być dumni, że dołączyli do wielkiej Rodziny Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Większość młodych ludzi podjęła decyzję o oddaniu Krwi już rok temu po spotkaniu w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury z przedstawicielami Naszego Klubu. Zapoznaliśmy ich podczas pogadanki z ideą Honorowego Krwiodawstwa.


1 KWIECIEŃ - Ze względu na wysoki koszt utrzymania został zamknięty Punkt Krwiodawstwa w Braniewie . Decyzję podjęła Dyrektor RCKiK w Olsztynie p.Grażyna KULA W porozumieniu z Dyrektorem Braniewskiego Centrum Kultury p.Tomaszem SIELICKIM ustaliliśmy harmonogram akcji poboru Krwi w 2009r. na bazie BCK w Braniewie i Ruchomej Stacji Krwiodawstwa RCKiK w Olsztynie.
KWIECIEŃ - Na misję UNIFIL do Libanu wyjechał Nasz Klubowy Kolega Sebastian JASZAK. Powrót został zaplanowany na listopad 2009r.
10 KWIECIEŃ - Prowadzona akcja poboru Krwi w Braniewskim Centrum Kultury zgromadziła 27 Krwiodawców i potencjalnych Dawców. Ze względu na stan zdrowia 3 osoby nie oddały Krwi, a 3 uczyniły to po raz pierwszy. Zebraliśmy 10 litrów 800 ml tego cennego Daru od 24 osób w tym 2 pań. Wszystkim serdecznie dziękujemy.24 KWIECIEŃ - Braniewskie Centrum Kultury ponownie gościło Krwiodawców. Od 14 osób zebraliśmy 6 litrów 300 ml tego bezcennego leku. Po raz pierwszy tego zaszczytu dostąpił jeden Krwiodawca, a 2 ze względu na stan zdrowia musiało zrezygnować. Wszystkim serdecznie dziękujemy.24-26 KWIECIEŃ - Odbył się XXXIX RAJD PIESZY BRANIEWSKA WIOSNA – 2009 Tradycyjnie nie zabrakło członków Naszego Klubu. W Rajdzie udział wzieli:Piotr KRAWCZYK, Janusz SEREMAK i Robert MILEWSKI z Rodzinami.
Podziękowaniem był Dyplom Komendy Rajdu dla Naszego Klubu.


8 MAJ - Zorganizowaliśmy akcję Honorowego Dawstwa Krwi. Krew oddało 17 dawców, z czego 11- tu w przedziale wiekowym 18-30 lat. Zebraliśmy 7 litrów 650 ml tego bezcennego leku. Dziękujemy.

8 MAJ - Obchodziliśmy 90-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W ramach obchodów tego Święta Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK w Elblągu zorganizowała Konkurs Letni Klubów HDK PCK pod hasłem ”90 LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA 1919 – 2009”.
Celem tej przepięknej inicjatywy było pobudzenie aktywności w oddawaniu i propagowaniu Honorowego Dawstwa Krwi przez dawców zrzeszonych w Klubach HDK PCK. Nasz Klub zajął w tym Konkursie bardzo dobre – II miejsce w rejonie elbląskim.


22 MAJ - Odbyła się akcja Honorowego Dawstwa Krwi. Krew oddało 22 dawców, z czego dwóch uczyniło to pierwszy raz. Zebraliśmy 9 litrów 450 ml tego bezcennego leku. Dziękujemy każdemu Krwiodawcy, który wspomógł Nas w akcji.
5 CZERWIEC - W Braniewskim Centrum Kultury zrealizowano akcję poboru Krwi. Tym razem zebraliśmy 9 litrów 900 ml Krwi od Honorowych Dawców Krwi z Braniewa i okolic. Do akcji przystąpiły 23 osoby, ale jedna ze względu na stan zdrowia musiała zrezygnować. W akcji po raz pierwszy wzięło udział 5 Krwiodawców oraz 4 panie.


14 CZERWIEC - Tradycyjnie, po raz szósty obchodziliśmy Światowy Dzień Krwiodawcy.Na zebranie klubu zaprosiliśmy członów, ale także młodzież z braniewskich szkół średnich, która bardzo czynnie uczestniczy w akcjach Honorowego Dawstwa Krwi organizowanych przez Nasz Klub. Tak jak w BCK przy poborze Krwi tak i na skromnej uroczystości nie zabrakło młodzieży z ZSB i ZSZ.
Składamy serdeczne życzenia wszystkim tym, którzy dzieląc się cząsteczką siebie, ratują ludzkie życie. Pragniemy szczególnie dzisiaj, w takim Dniu, serdecznie podziękować za ich Dar Serca oraz życzyć dużo zdrowia i osobistej satysfakcji płynącej z tej wyjątkowo humanitarnej formy wyrażania własnego człowieczeństwa.
Z tej okazji odbyło się także spotkanie integracyjne członków Naszego Klubu. Udział wzięły Rodziny:JASZCZUKÓW, POKOJSKICH, KRAWCZYKÓW, ŻAKÓW, MILEWSKICH i JASZAKÓW.


19 CZERWIEC - Kolejna akcja poboru Krwi w Braniewskim Centrum Kultury w Braniewie. Na Apel odpowiedziało 19 osób, ale jedna z przyczyn zdrowotnych nie mogła tego uczynić. Zebraliśmy 8 litrów 100 ml Krwi, na którą czekają chorzy w każdym zakątku Polski. W akcji po raz pierwszy udział wzięły 3 osoby oraz 4 panie.


10 LIPIEC - Wakacje a co za tym idzie sezon masowych wyjazdów wymuszają większe zapotrzebowanie na Krew. O tym pamiętają także Krwiodawcy Naszej ”KROPELKI”. W akcji poboru Krwi 13 Krwiodawców oddało 4 litry 650 ml tego potrzebnego Płynu. Po raz pierwszy uczyniły to dwie osoby. Jak zawsze nie zawiodły panie – tym razem dwie.14 SIERPIEŃ - Sezon letni trwa - Krwi potrzeba więcej niż w każdym innym miesiącu roku. Wychodząc naprzeciw potrzebom zorganizowaliśmy w tym okresie kolejną akcję zbiórki tego leku. Zgłosiło się 24 Krwiodawców, w tym dwie panie. Zebraliśmy 10 litrów 800 ml Krwi.
11 LIPIEC - RCKiK w Olsztynie OT w Elblągu przyjechał kolejny raz do Braniewa. Koniec wakacji - więcej Krwiodawców. Te słowa jak najbardziej sprawdziły się. Grupa 25 osób zasiliła Nasz Bank Krwi w bezcenny lek. Tym razem bardzo duża grupa nie spełniła swoich oczekiwań – 26 osób nie przeszło pozytywnie badań lekarskich. Zebraliśmy 11 litrów 250 ml Krwi. W tej grupie było aż 6 pań. Wszystkim , którzy przyłączyli się do akcji ale także tym , którzy nie mogli tego uczynić ze względów zdrowotnych - serdecznie dziękujemy.22 PAŹDZIERNIK - Przeprowadzano akcję poboru krwi - zgłosiło się 40 chętnych, po badaniach kwalifikacyjnych przeprowadzonych przez lekarza zostało zdyskwalifikowanych 8 kandydatów, a 5 osób wykonało badania kontrolne. Pobrano 12 litrów 150 ml bezcennego leku jakim jest krew. Do grona Honorowych Krwiodawców dołączyło 4 nowych Dawców.
23 PAŹDZIERNIK - Drugi dzień akcji poboru Krwi i bardzo duże zainteresowanie. 25 osób oddało 11 litrów 250 ml tego cennego leku. Liczna grupa pań – 10 - Brawo. Siedem osób nie mogło tego jednak uczynić - dziękujemy im tak samo jak tym , którzy to uczynili.25 PAŹDZIERNIK - Tym razem akcja poboru Krwi była bardzo skromna. Krew oddało tylko 8 osób. Zebraliśmy jej 3 litry 600 ml. Z przyczyn zdrowotnych swoich oczekiwań nie spełniło 8 młodych ludzi. Wszystkim jednak bardzo dziękujemy.11 LISTOPAD - W Braniewskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe uroczystości z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasz Klub był reprezentowany przez p. Prezes Ewę POKOJSKĄ, która w uznaniu zasług na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi oraz promocję zdrowia w Powiecie Braniewskim otrzymała z rąk Starosty Braniewskiego Leszka DZIĄGA okolicznościowy DYPLOM


13 LISTOPAD - Na zorganizowaną akcję poboru Krwi w Braniewskim Centrum Kultury zgłosiły się 32 osoby – Darem Życia podzieliło się jednak 25 Krwiodawców a 9 pań nie pozostawała w tyle za mężczyznami. Serdecznie dziękujemy tym, którzy tak licznie wspomagają Nas w poborze Krwi oraz tym, którzy ją oddają.


22 LISTOPAD - Mszą św. O godz. 9.30 w bazylice mniejszej pw. św. Katarzyny rozpoczęliśmy obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa w Naszym Mieście, które będą trwały w dniach 22-26 listopada.
25-26 LISTOPAD - Przeprowadziliśmy dwie akcje poboru krwi w Braniewskim Centrum Kultury. Zgłosiło się 88 osób, ale ze względu na stan zdrowia krew oddało tylko i aż 69 osób. Zebraliśmy razem 31 litrów 050 ml tego bezcennego leku. Każdy z Krwiodawców biorących udział w akcji oprócz ekwiwalentu energetycznego, otrzymał także wejściówkę do braniewskiego kina. Losowanie odbyło się pod nadzorem komisji w składzie:

- Małgorzata STEMPIŃSKA - przewodnicząca
- Ewa POKOJSKA
- Aneta JASZCZUK

Wejściówki wylosowało 20 Krwiodawców.
Te piękne dni były także okazją do wręczenia upominków dla Honorowych dawców Krwi ufundowanych przez RCKiK w Olsztynie. 10 osób otrzymało breloczek ze swoją grupą Krwi oraz zestaw z logiem RCKiK ( termos plus dwa kubki)


27 LISTOPAD - Z okazji 90 rocznicy powstania PCK w Elblągu odbyła się uroczystość , której celem było wyróżnienie najaktywniejszych Honorowych Dawców Krwi.
Decyzją Ministra Zdrowia odznaki „HONOROWY DAWCA KRWI – ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU” otrzymali członkowie Naszego Klubu:

- Tadeusz PIWOWARCZYK – oddał ponad 68 litrów krwi
- Janusz SEREMAK – oddał ponad 32 litry krwi


Medalem pamiątkowym za popularyzowanie Honorowego Krwiodawstwa w ramach Turnieju „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE” wyróżniony został:

- Sebastian JASZAK
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym.


9 GRUDZIEŃ - Okres świąteczny jest dobrym momentem do organizacji akcji poboru Krwi. Na Apel odpowiedziało 25 Krwiodawców, którzy oddali 11 litrów 250 ml cennego leku. Dwie osoby nie mogły tego uczynić, ale na wysokości zadania stanęły kolejny raz panie – siedem z nich podzieliło się tym co najcenniejsze dla ludzi chorych.10 GRUDZIEŃ - W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala związana z 90-leciem powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.
W uroczystości wzięli udział m.in. Andrzej KLARKOWSKI - doradca Prezydenta RP, Marian PODZIEWSKI - wojewoda, Julian OSIECKI - przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a zarazem Prezeses Warmińsko–Mazurskiego Zarządu Okręgowego PCK, Jolanta SZULC - wicemarszałek województwa, Halina ZABOROWSKA - BORUCH - wiceprezydent Olsztyna oraz reprezentanci kół PCK z całego regionu.
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 października 2009r. za zasługi na rzecz popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa oraz promocję idei czerwonokrzyskiej w Polskim Czerwonym Krzyżu odznaczeni zostali:

Brązowym Krzyżem Zasługi: - Sebastian JASZAK

Serdecznie gratulujemy.
11 GRUDZIEŃ - Koniec roku zmobilizował braniewskich Krwiodawców. Na dzisiejszej akcji poboru Krwi 49 oddało jej aż 21 litrów 150 ml. W grupie oddających było 6 pań i 6 osób oddających Krew pierwszy raz w życiu. Serdecznie dziękujemy.


11 GRUDZIEŃ- Nasz Klub podsumował kończący się 2009 rok , a jednocześnie była to okazja do spotkania opłatkowego i złożenia sobie życzeń świątecznych i noworocznych. W mijającym roku przeprowadzono 17 akcji Honorowego Dawstwa Krwi na bazie Braniewskiego Centrum Kultury oraz jedną w Zespole Szkół Budowlanych. Razem zebrano 178 litrów Krwi w tym 29 litrów700 ml oddali członkowie Naszego Klubu. Optymizmem napawa fakt, że 50% ludzi oddających ten bezcenny lek to młodzież w wieku 18 -25 lat. Była to też okazja do wyróżnienia pamiątkowymi medalami za popularyzowanie krwiodawstwa w ramach :

- Turnieju „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”. Zaszczytu tego dostąpili p. Małgorzata DĘBICKA i Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie
- Turnieju „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Wyróżniono kpt. Ireneusza ŚCIBIORKA


dodatki na stronę, dodatki na bloga2010 ROK
8 STYCZEŃ - Uchwałą nr 2/2010 dokonaliśmy zmiany w zarządzie Klubu. Z funkcji Wiceprezesa zrezygnował Piotr KRAWCZYK a do składu zarządu jednogłośnie wybrana została Aneta JASZCZUK.15 STYCZEŃ - W związku ze zmianą składu zarządu dokonaliśmy wyboru nowych władz Naszego Klubu. W głosowaniu wybrano:
- PREZES – Ewa POKOJSKA
- WICEPREZES – Sebastian JASZAK
- SEKRETARZ – Aneta JASZCZUK
- SKARBNIK – Tadeusz PIWOWARCZYK

W dniu dzisiejszym Uchwalą nr 4/2010 wykluczyliśmy z Naszego Klubu 29 osób. Była to bardzo smutna decyzja.22 STYCZEŃ - Pierwsza akcja poboru Krwi w tym roku była bardzo szczególna. Była ona dedykowana Markowi SŁOWIKOWSKIEMU - mieszkańcowi Naszego Miasta a jednocześnie pacjenta Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Dla Niego zbieraliśmy ten bezcenny lek. Zebraliśmy od 48 dawców – 21 litrów 600 ml Krwi. Niestety Marek zmarł tego samego dnia…- miał 25 lat.
22 LUTY - Braniewskie Centrum Kultury gościło Krwiodawców, którzy systematycznie wspierają Nasze akcje poboru Krwi. 32 osoby oddały 14 litrów 400 ml tak bardzo potrzebnego leku. W dniu dzisiejszym po raz pierwszy uczyniło to 7 młodych ludzi. Z powodów zdrowotnych zrezygnowało 12 osób.Akcję zabezpieczali: Ewa POKOJSKA, Aneta JASZCZUK i Tadeusz PIWOWARCZYK26 LUTY - Kolejna akcja poboru Krwi w Braniewskim Centrum Kultury. 29 Krwiodawców zasiliło Bank Krwi 13 litrami 400 ml tego leku. Po raz pierwszy uczyniło to 10 młodych ludzi a także 18 pań. Z powodów zdrowotnych zrezygnowało 14 osób nie mogło bezpośrednio uczestniczyć w Naszej akcji.Akcję zabezpieczali : Aneta JASZCZUK i Tadeusz PIWOWARCZYK


2 MARZEC - Tym razem gościli Nas uczniowie Zespołu Szkól Zawodowych w Braniewie przy ul.Gdańskiej Frekwencja była na wysokim poziomie. 32 Krwiodawców podzieliło się z potrzebującymi 14 litrami 400 ml Krwi. Kolejny raz nie zawiodły panie – było ich 17. Po raz pierwszy odwiedziło miejsce akcji 23 Krwiodawców. Tym razem zdrowie nie pozwoliło na czynne uczestnictwo dla 17 osób.Akcję zabezpieczali Aneta JASZCZUK i Sebastian JASZAK


12 MARZEC - Odbyła się kolejna zbiórka Krwi w Braniewskim Centrum Kultury. Tym razem zebraliśmy 12 litrów 150 ml od 27 dawców.Po raz pierwszy Krew oddało 6 Krwiodawców. Jak zwykle wśród wspierających akcję nie zabrakło pań - było ich 6.Akcję zabezpieczali : Aneta JASZCZUK, Jarosław JASZCZUK i Tadeusz PIWOWARCZYK


18 MARZEC - W rywalizacji o palmę pierwszeństwa nie chcieli być gorsi uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie przy ul. Wiejskiej. Personel Oddziału Terenowego RCKiK w Elblągu zawitał do ich Szkoły. Zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwania. Kwestionariusz wypełniło 43 uczniów, ale badania lekarskie uniemożliwiły pobrania tego leku od 23 osób. Ważne, że do grona Honorowych Dawców Krwi dołączyło aż 20 młodych ludzi. To był ich pierwszy , tak ważny sprawdzian w pomocy dla innych. Zebraliśmy 10 litrów 350 ml Krwi.Ta akcja była jednocześnie potwierdzeniem ZSB swojego udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju „ MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była p. Małgorzata DĘBICKA - pedagog szkolny oraz Honorowy Dawca Krwi.Akcję zabezpieczali: Aneta JASZCZUK i Sebastian JASZAK Dziękujemy.


26 MARZEC - Odbyło się podsumowanie miesięcznej akcji zbiórki najcenniejszego DARU ŻYCIA w Naszym Mieście połączone jednocześnie z poborem tego leku w Braniewskim Centrum Kultury. Przybyło 36 dawców, którzy zasilili Bank Krwi -16 litrami 200 ml. Tym razem po raz pierwszy uczyniło to 9 Krwiodawców. Wśród oddających było 15 pań. Akcję zabezpieczali: Aneta JASZCZUK, Grzegorz BORKOWSKI i Tadeusz PIWOWARCZYK. Razem w 4 akcjach pozyskaliśmy ponad 53 litry. Sukces był jednak poprzedzony pracą Naszych członków. Przeprowadziliśmy dwie prelekcje dla młodzieży braniewskich szkół na temat „ Honorowego Dawstwa Krwi i Szpiku Kostnego” oraz projekcję filmu „ŻYCIE DLA ŻYCIA”. Na ten cel została udostępniona nam sala widowiskowa w BCK.


31 MARZEC - Burmistrz Miasta Braniewa p.Henryk MROZIŃSKI wyraził zgodę na umieszczenie herbu miasta Braniewa przy akcjach propagujących Honorowe Krwiodawstwo i Honorowe Dawstwo Szpiku Kostnego i jednocześnie podjął decyzję o objęciu patronatu nad Akcją Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego i Akcją poboru Krwi w dniu 23 kwietnia.KWIECIEŃ - Na misję KFOR do Kosowa wyjechał Nasz Klubowy Kolega Mieczysław BUKOWSKI. Powrót został zaplanowany na październik 2010r.
9 KWIECIEŃ - Na apel poboru Krwi odpowiedziało 26 osób, ale tylko 18 Krwiodawców mogło brać czynny udział w tej akcji. Zebraliśmy 8 litrów 100 ml Krwi. 3 osoby w dniu dzisiejszym po raz pierwszy podjęły taką decyzję. Akcję zabezpieczali: Aneta JASZCZUK i Tadeusz PIWOWARCZYK


23 KWIECIEŃ - Odbyła się w Braniewskim Centrum Kultury pierwsza Braniewska Akcja Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Na Nasz apel odpowiedziało 101 osób z Braniewa i okolic, a nawet z Elbląga. Takie akcje są godne poparcia i kontynuowania, pomagają budować świadomość naszego społeczeństwa oraz pokazują, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi powinno być wpisane w życie każdego z nas.
Dużym wkładem oraz poświęceniem własnego czasu i umiejętności w pozyskiwaniu dawców wykazały się pielęgniarki z Oddziału Dziecięcego „MOTYLEK” w Braniewie. Panie Wioletta BUDKO, Teresa SIKORSKA, Anna MISIEWICZ i Alina GOŁĘBIOWSKA pobierałby krew celem oznaczenia antygenów układu zgodności tkankowej HLA. W akcji czynny udział brali członkowie Klubu „KROPELKI”, wydając kwestionariusze, wypisując podziękowania i zaświadczenia.
Najliczniejszą grupą zgłaszających stanowili ludzie młodzi - 43 osoby to ludzie w przedziale wiekowym 18-25 lat. Udział wzięli uczniowie z ZSB, ZSZ, LO (31 uczniów), przedstawiciele Zakładu Energetycznego, MPOS, Straży Pożarnej, Starostwa Powiatowego, IKATu, Straży Granicznej, wojska i wielu innych zakładów pracy i instytucji. Bardzo dużą liczbę dawców stanowiły panie - zarejestrowało się ich 53 . Każda z zarejestrowanych osób otrzymywała pisemne podziękowania, za przystąpienie do Rejestru Dawców Szpiku Kostnego.
W imieniu Klubu HDK PCK "KROPELKA", Fundacji Przeciwko Leukemii, a przede wszystkim w imieniu osób chorych na choroby nowotworowe krwi, pragniemy wyrazić wszystkim podziękowanie za uczestnictwo w tej AKCJI
Honorowy patronat nad akcją objęli Starosta Powiatowy p.Leszek DZIĄG i Burmistrz Miasta p.Henryk MROZIŃSKI.


8 MAJ - Zorganizowaliśmy w Braniewskim Centrum Kultury akcję poboru Krwi. Zgłosiło się 21 osób, ale tylko 16 z nich oddało 7 litrów 200 ml tego leku. Po raz pierwszy uczyniło to 2 Krwiodawców. Wśród oddających było 5 pań. Z przyczyn zdrowotnych 5 osób nie mogło przyłączyć się do naszej akcji. Akcję zabezpieczali: Aneta JASZCZUK i Ewa POKOJSKA21 MAJ - Akcja poboru Krwi w Braniewskim Centrum Kultury zgromadziła 27 Krwiodawców, którzy zasilili Bank Krwi 12 litrami 150 ml tego leku. Po raz pierwszy uczyniło to 8 młodych ludzi. Tym razem było 5 pań. Z powodów zdrowotnych 10 osób nie mogło bezpośrednio uczestniczyć w Naszej akcji.


12 CZERWIEC - Na terenie boisk sportowych Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu przy ul. Obrońców Pokoju odbyła się X REJONOWA SPARTAKIADA KLUBÓW HONOROWYCH DAWCÓW KRWI . Organizatorami imprezy byli Zarząd Rejonowy PCK oraz Rejonowa Rada HK PCK w Elblągu. Nie zabrakło w tym dniu i naszego akcentu. Klub wystawił 5 – osobową drużynę w składzie:

- Sebastian JASZAK – kapitan
- Ewa POKOJSKA
- Dariusz BŁASZCZAK
- Andrzej POKOJSKI
- Jarosław JASZCZUK


W rywalizacji końcowej zajęliśmy zaszczytne I miejsce i prawo do reprezentowania rejonu elbląskiego na Spartakiadzie Wojewódzkiej.


14 CZERWIEC - Z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa zorganizowaliśmy w Braniewskim Centrum Kultury akcję poboru Krwi. Zgłosiło się 41 osób, ale ze względu na stan zdrowia 5 krwiodawców nie mogło w tym przedsięwzięciu uczestniczyć. Tym razem nie zawiodły panie – było ich aż 9. Do grona Honorowych Dawców Krwi dołączyło 5 kolejnych wartościowych mieszkańców Naszej społeczności. Zebraliśmy 16 litrów leku, na który oczekują inni - szczególnie w okresie letnim. Wszystkim oddającym i chcącym oddać krew serdecznie w imieniu Klubu DZIĘKUJEMY

25 CZERWIEC - W Braniewskim Centrum Kultury odbyła się kolejna w tym roku akcja poboru Krwi. Zgłosiły się 22 osoby, ale 18 mogło podzielić się cząsteczką siebie. Zebraliśmy 8 litrów 100 ml bezcennego leku.2 osoby uczyniły to po raz pierwszy. Wśród dawców były 4 panie.


9 LIPIEC - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział Terenowy w Elblągu na bazie Braniewskiego Centrum Kultury przeprowadził akcję poboru Krwi. 10 Krwiodawców oddało 4 litry 500 ml tego leku. Jak zawsze nie brakuje ludzi, którzy czynią to po raz pierwszy – tym razem były to 4 osoby. Nie zabrakło także pań. Dzisiaj 5 z nich pomogło innym.10 LIPIEC - Z inicjatywy p.Beaty JAROSZ – Przewodniczącej Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu współuczestniczyliśmy w organizacji akcji Honorowego Dawstwa Krwi w stolicy jednej z Gmin Naszego powiatu – WILCZĘTACH. Była to pierwsza zbiórka Krwi poza Braniewem, a jednocześnie możliwość uczestniczenia w Konferencji ”MAŁE FORUM INICJATYW WIEJSKICH”, której przewodniczyli Starosta Braniewski i pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Krew oddało 10 osób.


31 LIPIEC – 1 SIERPIEŃ - Wzięliśmy udział w Spartakiadzie Klubów HDK PCK - „KRĘSK 2010”
Nasz Klub był reprezentowany przez 5-osobowy zespół w składzie:

- Sebastian JASZAK ( kapitan);
- Tadeusz PIWOWARCZYK;
- Grzegorz BORKOWSKI:
- Sebastian RAPCEWICZ;
- Jacek ŁUKASIK.

Wśród wielu konkurencji, nie zabrakło:
- rzutu kółkiem ringo do celu;
- pchnięcia kulą lekarską do tyłu:
- biegu w workach;
- strzelania z wiatrówki;
-slalomu;
- oraz testu z udzielania pierwszej pomocy.
W spartakiadzie zajęliśmy zaszczytne XI miejsce.


13 SIERPIEŃ - W piątkowy poranek na placu przed Braniewskim Centrum Kultury stanął ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym oddawano krew dla potrzebujących. Na akcję zgłosiło się 56 krwiodawców. Zebraliśmy 20 litrów 700 ml cennego leku. 10 osób ze względów zdrowotnych zrezygnowało. Po raz kolejny w akcję włączyli się braniewscy strażacy. Podczas zbiórki odbył się pokaz sprzętu Straży Pożarnej i Policji, pojawili się też motocykliści. Atrakcją dla najmłodszych dzieci była przejażdżka z policjantem quadem (po placu przed BCK).
Czynny udział w pomocy przy poborze Krwi wzięli:Sebastian JASZAK, Ewa POKOJSKA, i Sebastian RAPCEWICZ
Honorowy patronat nad akcją objęli Burmistrz Braniewa p.Henryk MROZIŃSKI i Starosta Braniewski p.Leszek DZIĄG10 WRZESIEŃ - Koniec wakacji i kolejna zbiórka Krwi w Braniewskim Centrum Kultury. Zainteresowanie na średnim poziomie, nie mniej zgłosiło się 43 dawców, którzy razem oddali 16 litrów 200 ml Krwi. Z przyczyn zdrowotnych nie mogło nas wspomóc 7 osób ale cieszy fakt, że wśród oddających było 10 pań i 2 osoby po raz pierwszy podjęły tak ważną decyzję. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.


14 WRZESIEŃ - Tym razem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział Terenowy w Elblągu gościła 9 Brygada Kawalerii Pancernej w Braniewie 20 Krwiodawców oddało 9 litrów Krwi. Wśród oddających była jedna pani i jeden żołnierz, który na ten krok zdecydował się po raz pierwszy. Akcję zabezpieczali: Dariusz BŁASZCZAK i Sebastian JASZAK


17 WRZESIEŃ - W Braniewskim Centrum Kultury miała miejsce podniosła uroczystość – Inauguracja Roku Kulturalnego. W uroczystości nie zabrakło klubowego akcentu. Nasz Kolega Sebastian JASZAK został braniewskim „MECENASEM KULTURY” . Jest to ocena jego poczynań w zakresie promocji Braniewskiego Centrum Kultury oraz za zaangażowanie w ratowanie życia ludzkiego i akcje poboru bezcennego leku jakim jest KREW. To dzięki niemu dotarły do nas filmy edukacyjne oraz mieliśmy możliwość rejestracji Dawców Szpiku Kostnego23 WRZESIEŃ - Postanowiliśmy 7 rocznicę powstania Naszej „KROPELKI” uczcić tak jak potrafimy najlepiej – zorganizowaliśmy akcję Honorowego Dawstwa Krwi. Warto było – zgłosiło się 34 osoby, ale spotkał nas też duży zawód –tym razem weryfikacji lekarskiej nie przeszło pomyślnie 11 osób. Nie zmienia to jednak faktu, że 23 Krwiodawców podzieliło się z potrzebującymi najcenniejszym lekiem – razem oddaliśmy 10 litrów 350 ml. Pierwszy raz do BCK, gdzie pracowały Panie z Terenowego Oddziału RCKiK w Elblągu trafiło 8 osób, a w tym aż 7 płci pięknej.Akcję zabezpieczali: Ewa POKOJSKA i Tadeusz PIWOWARCZYK Gratulujemy i dziękujemy.


1-3 PAŹDZIERNIK - 41 Rajd Turystyczny „BRANIEWSKA JESIEŃ 2010” ściągnął piechurów, rowerzystów i motocyklistów. Nie zabrakło tam jednak członków Klubu HDK PCK „KROPELKA” ze swoimi Rodzinami. Dzielnie reprezentowali Nas Rodziny POKOJSKICH i JASZCZUKÓW.W dowód uznania wysiłku Naszych przedstawicieli Klub otrzymał od Komendanta Rajdu okolicznościobwy dyplom z podziękowaniami. Dziękujemy za wytrwałość i zachęcamy innych.
8 PAŹDZIERNIK - Odbyła się akcja poboru Krwi. Do Braniewskiego Centrum Kultury zgłosiło się 51 osób, ale tylko 29 oddało 13 litrów 050 ml tego leku. Wśród oddających było 9 pań i 11 osób, które ten ważny krok podjęły pierwszy raz w życiu. Akcję zabezpieczała Ewa POKOJSKA


12 PAŹDZIERNIK - W Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie przy ul. Wiejskiej odbyła się akcja poboru Krwi.19 Krwiodawców oddało 8 litrów 550 ml. 10 uczniów uczyniło to po raz pierwszy – zachęcały 3 koleżanki, które podzieliły się cząsteczką siebie z chorymi. Akcję zabezpieczała Ewa POKOJSKAtekst
alternatywny17 PAŹDZIERNIK - W Braniewskim Centrum Kultury odbyła się projekcja filmu ”ŻYCIE DLA ŻYCIA”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Sebastian JASZAK wraz z Fundacją Przeciwko Leukemii.
Po filmie odbyła się pogadanka przybliżająca przebieg rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. W trakcie dyskusji mówiono dużo o metodach pobierania Szpiku.
22 PAŹDZIERNIK - Nasz Klub z Fundacją Przeciwko Leukemii był organizatorem „II BRANIEWSKIEJ AKCJI REJESTRACJI DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO”. Kolejne 76 osób trafiło do światowego rejestru Dawców Szpiku ( BMDW – Bone Marrow Donors Worldwide ).Przeważającą grupą osób zarejestrowanych były osoby poniżej 25 roku życia, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wśród zarejestrowanych było 37 PAŃ. Wielkie uznanie i podziękowania kierujemy do pań pielęgniarek z Oddziału Dziecięcego Braniewskiego Szpitala - Wioletty BUDKO, Teresy SIKORSKIEJ, Anny MISIEWICZ i Aliny GOŁĘBIOWSKIEJ , które bezinteresownie i bezpłatnie wspomagały Nas w tej akcji. Wśród zarejestrowanych znaleźli się:

- Honorowi Dawcy Krwi;
- uczniowie LO, ZSZ i ZSB:
- nauczyciele braniewskich szkół;
- przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej;
- funkcjonariusze Izby Celnej i SG;
- żołnierze 9BKpanc i 16 pa;
- przedstawiciele BCK i inni.


Nie zabrakło także Krwiodawców, którzy dodatkowo oddali 12 litrów 150 ml Krwi. Akcję poboru Krwi zabezpieczał Tadeusz PIWOWARCZYK
Honorowy patronat nad akcją objęli Burmistrz Braniewa Henryk MROZIŃSKI i Starosta Braniewski Leszek DZIĄG
4-6 LISTOPAD - Na zaproszenie Naszego Klubu w dniach 4-6 listopada zostały przeprowadzone w Naszym Mieście badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 m-cy do 6 lat. Badania przeprowadzono z wykorzystaniem jedynego w Europie Ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda .Dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy członków Klubu – Sebastiana JASZAKA (koordynator akcji), Dariusza BŁASZCZAKA i Roberta MILEWSKIEGO oraz lekarzy wykonujących badania USG dla dzieci udało się przebadać 183 pociech. Doktor Ligia MARZJAN, doktor Wiesław MARZJAN i doktor Roman KARKUT wykazali dużo cierpliwości i profesjonalizmu przy wykonywaniu badań USG u małych pacjentów.
W ambulansie pojawiały się dzieci nie tylko z Braniewa, ale również z Fromborka, Gronowa, Młoteczna, Żelaznej Góry, Lipowiny oraz kilku innych pobliskich miejscowości. Rodzice po przeprowadzonym badaniu otrzymywali opis wykonywanych badań i ewentualne porady, natomiast dzieci nie mogły się doczekać obiecanego balonu i prezentu niespodzianki, które czekały po wykonanym badaniu. Prezenty niespodzianki ufundowali honorowi patroni akcji: Starosta Braniewski p.Leszek Dziąg i Burmistrz Miasta p.Henryk Mroziński. Balony przekazała p.Grażyna RACZYCKA - Kierownik Oddziału SKOK Piast w Braniewie.


5 LISTOPAD - Została przeprowadzona kolejna akcja poboru Krwi. Na akcję zgłosiło się 33 chętnych podzielenia się darem życia. Z przyczyn zdrowotnych 4 osoby nie mogły przystąpić do poboru a 2 wykonano badania kontrolne. Krew oddało 27 Krwiodawców, wśród nich liczną grupę stanowili Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Braniewie, żołnierze braniewskich jednostek wojskowych oraz młodzież z braniewskich szkół. Po raz pierwszy krew oddały 2 osoby. Do warmińsko-mazurskiego Banku Krwi z Braniewa trafiło 12 litrów 150 ml bezcennego leku. Akcję poboru Krwi jak zawsze zabezpieczała Aneta Jaszczuk sekretarz Klubu HDK PCK „KROPELKA” .


11 LISTOPAD - W Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Akademia z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz Kolega Sebastian JASZAK został wyróżniony przez Starostę Braniewskiego p.Leszka DZIĄGA okolicznościowym dyplomem w dowód uznania za popularyzowanie w Powiecie Braniewskim idei Honorowego Krwiodawstwa oraz rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Serdecznie gratulujemy.
24 LISTOPAD - Podczas obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa i 65-lecia Zarządu Regionalnego PCK w Elblągu zostali odznaczeni:

Decyzją Minister Zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”:
Grzegorz Borkowski - za oddanie ponad 41 litrów krwi na potrzeby krwiolecznictwa.

Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża zostali wyróżnieni Odznaką Honorową PCK IV stopnia:
- Burmistrz Braniewa Henryk Mroziński - za wieloletnie wspieranie honorowego krwiodawstwa na terenie miasta Braniewa
- Aneta Jaszczuk - za oddanie na potrzeby Krwiolecznictwa ponad 11 litrów krwi oraz humanitarne propagowanie idei czerwonokrzyskiej i działań statutowych Polskiego Czerwonego Krzyża.
25-26 LISTOPAD - Tradycyjnie Nasi Krwiodawcy obchodzili Dni Honorowego Krwiodawstwa. Dzień ten uczcili tak, jak potrafią najlepiej — oddając KREW. Łącznie, przez dwa dni zebraliśmy jej 27 litrów .W akcji udział wzięło 75 potencjalnych Krwiodawców ale z przyczyn zdrowotnych krew pobrano od 60 osób, w tym po raz pierwszy od 9 nowych Krwiodawców.
Wśród dawców byli strażacy, młodzież z braniewskich szkół, straż graniczna i wojskowi. Nie zapomnieli o nich w Starostwie Powiatowym w Braniewie i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Wszyscy otrzymali skromne prezenty, upominki i gadżety. Nie zapomniał o nich także p. Tomasz SIELICKI – Dyrektor BCK w Braniewie, który ufundował do rozlosowania 15 wejściówek do kina z możliwością wykorzystania do końca roku a Prezes Logistic Port Braniewo CHEMIKALS p.Wojciech CHRUŚCIEL - breloczki z logiem Klubu i okolicznościowym logiem Dni Honorowego Krwiodawstwa. Akcję poboru Krwi zabezpieczali:Ewa POKOJSKA, Tadeusz PIWOWARCZYK i Jacek SZCZĘSNY
tekst
alternatywny6 GRUDZIEŃ - Po raz kolejny Klub HDK PCK „KROPELKA” przekazał zebrane zabawki dla dzieci z oddziału dziecięcego „MOTYLEK” w Braniewskim Szpitalu.Pomysł ten narodził się w 2003 roku w sercu Ewy POKOJSKIEJ - Prezes Naszego Klubu. Jak widać ta uroczystość nie jest przypadkowa - trwa wiele już lat. Skarbnik Klubu Tadeusz PIWOWARCZYK przebrany za Mikołaja wraz z członkami Klubu przekazywał zebrane zabawki przez mieszkańców Braniewa i okolic, Elbląga a nawet z Warszawy.Największe zaangażowanie w akcji wykazali Ewa POKOJSKA, Aneta JASZCZUK, Robert MILEWSKI i Tadeusz PIWOWARCZYK
10 GRUDZIEŃ- Przeprowadzono ostatnią akcję pozyskania Krwi w mijającym roku. Odbyło się to w tradycyjnym miejscu - Braniewskim Centrum Kultury. Do oddania krwi zgłosiło się 41 chętnych, ale z przyczyn zdrowotnych oddać ją mogło tylko 34 osoby, w tym trzy panie, a 5 osób zrobiło to po raz pierwszy. Zebraliśmy 15 litrów 300 ml Krwi.
tekst
alternatywny22 GRUDZIEŃ - Uroczyste grudniowe spotkanie opłatkowe Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „KROPELKA”w Braniewie było połączone z wręczeniem odznaczeń i wyróżnień dla Honorowych Krwiodawców i osób wspierających Polski Czerwony Krzyż.
Spotkanie rozpoczęła Prezes Klubu Ewa POKOJSKA, która przywitała zaproszonych gości:
- Burmistrza Braniewa p.Henryka Mrozińskiego
- Przedstawiciela Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Braniewie phm.Annę ZIMAON
- Przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie dh.Adriana TYMECKIEGO
- Przedstawiciela 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie st. szer.Agnieszkę CHORUŻY
oraz Honorowych Dawców Krwi, którzy przybyli na uroczyste spotkanie.
Został odsłuchany Hymn PCK i odczytany referat okolicznościowy o misji PCK w życiu codziennym.
Wiceprezes Klubu Sebastian JASZAK podsumował działalność Klubu w 2010 roku.
W mijającym roku zostało przeprowadzonych 25 akcji poboru Krwi podczas których zebrano 311 litrów 200 ml tego bezcennego leku.Członkowie Klubu HDK PCK "KROPELKA" oddali 34 litry 650 ml Krwi. Do grona Honorowych Dawców Krwi dołączyło 180 osób. Łącznie w przeprowadzonych akcjach wzięły udział 692 osoby. Akcje były przeprowadzane w większości na terenie Braniewskiego Centrum Kultury oraz dodatkowo 2 akcje w Zespole Szkół Budowlanych i po jednej w Zespole Szkół Zawodowych, 9BKPanc i w Domu Kultury w Wilczętach.
Wręczono Odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” nadane przez Warmińsko – Mazurski Zarząd Okręgowy PCK w Olsztynie. Otrzymali je:
1.Po oddaniu 18 litrów krwi:
-Mariusz KARWOWSKI
-Andrzej ODROWSKI

2.Po oddaniu 12 litrów krwi:
- Marcin GÓRSKI
- Andrzej KLUK
- Jacek SZCZESNY

3.Po oddaniu 5 litrów krwi przez Panie i 6 przez Panów:
- Małgorzata ADAMIAK
- Andrzej OBŁOZA
- Michał ORYSIAK
- Andrzej POKOJSKI
- Sebastian RAPCEWICZ
- Jacek RUMIANOWSKI

Zostały wręczone także wyróżnienia za udział w akcji „POWÓDŹ2010″ przekazane przez Zarząd Rejonowy PCK w Elblągu dla:
Hufca ZHP w Braniewie - phm. Anny ZIMAON
OSP w Braniewie - dh. Adriana TYMECKIEGO
9 BKPanc - st. szer. Agnieszce CHORUŻY

Burmistrz Miasta Henryk MROZIŃSKI podziękował w imieniu własnym, jak i mieszkańców Braniewa za tak piękny dar, jaki przekazują Krwiodawcy dla ratowania innych, nieznanych ludzi. Zakończenie spotkania było okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych, noworocznych i podzielenia się opłatkiem


dodatki na stronę, dodatki na bloga|
_ _
{ Komentarze }
| Brak komentarzy. |
_ _
{ Dodaj komentarz }
| Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. |
_ _
{ Oceny }
|
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
|
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ KALENDARZ }

KROPELKA
_ _
{ ZEBRANIA KLUBU }

NAJBLIŻSZE ZEBRANIE
CZŁONKÓW KLUBU
HDK PCK "KROPELKA"

-14.02r. 2020 (PIĄTEK)
GODZ. 17.00

PRZY KLUBIE AA
ul. Kościuszki 10

w Braniewie.
_ _
{ POGODA }
_ _
{ CYTAT NA DZIŚ }
_ _
{ CIEKAWOSTKI }
_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie