[ STRONA GŁÓWNA ˇ ARTYKUŁY ˇ LINKOWNIA ˇ DOWNLOAD ˇ FORUM ˇ 02 Grudzień 2020 ]
{ Nawigacja }
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA PCK
HISTORIA 2003 - 2004
HISTORIA 2005 - 2006
HISTORIA 2007 - 2008
HISTORIA 2009 - 2010
HISTORIA 2011 - 2012
HISTORIA 2013 - 2014
HISTORIA 2015 - 2016
HISTORIA 2017 - 2018
STATUS HDK
REGULAMIN KLUBU
CZŁONKOWIE KLUBU
ZARZĄD KLUBU
ZASŁUŻENI
Z ŻYCIA KLUBU
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
LINKOWNIA
DOWNLOAD
KONTAKT
FAQ
FORUM
SZUKAJ
GRY
DODATKI
ZDJĘCIA

_ _
{ STATYSTYKA }
_ _
{ Ostatnio online }
KROPELKA 9 weeks
Merlinmen83 weeks
AngelGract142 weeks
turwie2155 weeks
Corpog89155 weeks
ScottDox175 weeks
DonaldShode178 weeks
Freddiedop179 weeks
TylerThymn183 weeks
Larrychoke186 weeks
_ _
{ IMIENINY }
_ _
{ KARKULATOR }
Kalkulator
dodatkowo.dbv.pl
_ _
{ HISTORIA 2011 - 2012 }
|

2011 ROKSTYCZEŃ - Dziennik Elbląski zorganizował plebiscyt o miano „SUPER BABKI DZIENNIKA ELBLĄSKIEGO”. Nasze środowisko było reprezentowane przez Koleżankę Ewę POKOJSKĄ, która wśród nominowanych 36 pań zajęła 10 miejsce. Serdecznie gratulujemy odwagi i miejsca. Życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym i działalności dla potrzebujących.17 LUTY - Zorganizowaliśmy zbiórkę Krwi w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie. Zainteresowanie było bardzo duże. Na akcję zgłosiło się 46 osób - 6 osobom wykonano badania kontrolne. Z przyczyn zdrowotnych krwi nie mogło oddać 5 osób. Krew oddało 35 osób, w tym po raz pierwszy 11. Wśród dawców było 8 pań. Zebraliśmy 15 litrów 750 ml cennego leku.Akcję zabezpieczała Ewa POKOJSKA i Aneta JASZCZUK Dziękujemy.tekst
alternatywny25 LUTY - Odbyła się akcja poboru Krwi w nowym roku. Zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwania. Na akcję zgłosiło się 48 osób. 10 osobom wykonano badania kontrolne. Z przyczyn zdrowotnych Krwi nie mogło oddać 8 osób. Krew oddało 30 osób, w tym po raz pierwszy 6. Wśród dawców było 6 pań. Zebraliśmy 13 litrów 500 ml cennego leku. Dziękujemy.


tekst
alternatywny8 MARZEC - Tym razem akcja Honorowego Dawstwa Krwi została zorganizowana wśród żołnierzy 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie z okazji Dnia Kobiet., którzy przekazali jeden z najcenniejszych darów jaki mogą przekazać – SWOJĄ KREW.
Na akcję odpowiedziało 42 żołnierzy, dla 7 z nich było to jedynie przeprowadzenie badań kontrolnych, natomiast 35 podzieliło się cząstką siebie, przekazując łącznie 15 litrów 750 ml bezcennego leku. Dwóch żołnierzy oddało Krew po raz pierwszy i dołączyło do grona Honorowych Dawców Krwi. Wśród Krwiodawców znalazła się także jedna „PANI ŻOŁNIERZ” – ppor.Aleksandra ROKITA.
Koordynator akcji chor.Sebastian JASZAK pragnie uświadomić wszystkim swoim kolegom żołnierzom, że poświęcając swój czas dla tak szczytnego celu jakim jest oddawanie Krwi powinno być wpisane w życiorys każdego człowieka pod warunkiem, że pozwala mu na to zdrowie. Żołnierze 9BKPanc jak i pracownicy wojska przy każdej nadarzającej się okazji niosą pomoc drugiemu człowiekowi, licznie przybywają na organizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „KROPELKA” w Braniewie akcje poboru Krwi i rejestracje potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego na terenie Braniewa.tekst
alternatywny19 MARZEC - Zorganizowaliśmy zbiórkę Krwi w ramach akcji FUNDACJA „NASZE DZIECI”. Na akcję zgłosiło się 33 krwiodawców. Wśród dawców było 14 pań a 7 osób oddało Krew po raz pierwszy. Zebraliśmy 14 litrów 850 ml cennego leku. Dawcom towarzyszyła ogromna satysfakcja , ponieważ wiedzieli , że ich Krew trafi do dzieci borykającymi się z chorobami nowotworowym. Dziękujemy.
tekst
alternatywny29 MARZEC - Akcja poboru Krwi w Braniewskim Centrum Kultury zgromadziła 49 osób, ale tylko 30 z nich oddało 13 litrów 500 ml bezcennego leku. Po raz pierwszy uczyniło to 12 młodych ludzi. Tym razem było 11 pań. Z powodów zdrowotnych 19 osób nie mogło bezpośrednio uczestniczyć w Naszej akcji. Jak zawsze wielką pomoc dla pań pielęgniarek z Naszej strony okazała Aneta JASZCZUK.tekst
alternatywny2 KWIECIEŃ - - 370 uczestników stanęło oficjalnie na starcie IV Biegu Pamięci poświęconego rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II. Wśród uczestników nie zabrakło członków " KROPELKI" – Ewy POKOJSKIEJ z Dziećmi, Rodziny JASZCZUKÓW, Mieczysława BUKOWSKIEGO oraz Artura MALISZEWSKIEGO. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.tekst
alternatywny7 KWIECIEŃ - Z inicjatywy Prezes Samorządu Mieszkańców Pieniężna p.Ireny JABŁOŃSKIEJ i pomocy Sebastiana JASZAKA tym razem Personel Oddziału Terenowego RCKiK w Elblągu przyjechał do Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie. Oczekujących na udzielenie pomocy innym było 24 osoby – nie zawiodła młodzież Miasta i Gminy Pieniężna. Zebraliśmy 10 litrów 800 ml Krwi a koordynatorem akcji poboru na miejscu był Nasz Kolega Tadeusz PIWOWARCZYK. Dziękujemy mieszkańcom Pieniężna i okolic.
10 KWIECIEŃ - Odbył się XLI Rajd Pieszy „BRANIEWSKA WIOSNA 2011”. Pogoda tym razem nie dopisała ale dopisali Członkowie Naszego Klubu – Rodzina POKOJSKICH, PIWOWARCZYKÓW, JASZCZUKÓW oraz Robert MILEWSKI. Podsumowanie Rajdu odbyło się w Braniewskim Centrum Kultury, gdzie uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki.. Nasz Klub otrzymał dyplom i puchar.15 KWIECIEŃ - Odbyła się III Braniewska Akcja Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Mieszkańcy Braniewa i okolic mieli okazję dołączyć do osób zarejestrowanych w Banku Dawców Szpiku Kostnego - stali się nadzieją dla osób chorych na białaczkę.
Bardzo ważną w życiu decyzję podjęło 34 osoby. Każda z osób, która zarejestrowała się otrzymała podziękowania na piśmie za przystąpienie do rejestru oraz upominek przekazany przez SKOK Piast w Braniewie.. Ten dzień był także dniem Krwiodawców, którzy oddali 13 litrów 500 ml Krwi.Po raz pierwszy uczyniło to 8 osób.Tak jak zawsze nie zabrakło pań - było ich 8.Akcję zabezpieczali: Sebastian JASZAK, Tadeusz PIWOWARCZYK i Aneta JASZCZUK. Kolejny raz mogliśmy liczyć na pomoc pielęgniark z oddziału dziecięcego Braniewskiego Szpitala.
Honorowy patronat nad akcją objęli Starosta Braniewski p.Krzysztof KOWALSKI i Burmistrz Braniewa p.Henryk MROZIŃSKI
16 KWIECIEŃ - Tegoroczna już Trzecia Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa MOTOSERCE 2011 Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych i Polskiego Czerwonego Krzyża w Braniewie została przeprowadzona przez dwa dni na bazie Mobilnego Punktu Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Olsztyna.
Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - przybyło około 80 osób. Po przeprowadzeniu wstępnych badań, określeniu hemoglobiny i zmierzeniu ciśnienia lekarz zaprosił 61 Krwiodawców do oddania Krwi. Łącznie pozyskano 27 litrów 450 ml tego bezcennego daru życia jakim jest Krew. W akcji uczestniczyło 19 nowych Krwiodawców, którzy zdecydowali się dołączyć do grona Wielkiej Rodziny Honorowych Dawców Krwi. Pierwszego dnia akcji przeważającą grupą była młodzież do 25 roku życia, natomiast drugi dzień należał do motocyklistów z Braniewa i innych rejonów Polski, którzy rozpoczęli sezon motocyklowy poprzez oddanie Krwi.
Każdy z Krwiodawców, który oddał Krew podczas dwudniowej akcji otrzymał pisemne podziękowania oraz okolicznościowy znaczek. Organizatorami akcji byli Władysław SZCZEPANOWICZ — Wiceprezydent Ole Karter Klub Braniewo oraz Sebastian JASZAK — Wiceprezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „KROPELKA” w Braniewie.
29 KWIECIEŃ - Prowadzona akcja poboru Krwi w Braniewskim Centrum Kultury była kolejną decyzją dla wielu ludzi Szlachetnego Serca o podzieleniu się cząstką siebie z innymi. Zgłosiło się 28 chętnych, ale 4 osoby z przyczyn zdrowotnych nie spełniły rygorystycznych wymagań. Zebraliśmy 9 litrów 450 ml tego leku od 21 osób w tym 5 pań i 3 osób oddających po raz pierwszy.
10 MAJ - Na apel poboru Krwi odpowiedziało 10 osób, ale tylko 8 Krwiodawców mogło brać czynny udział w tej akcji. Zebraliśmy 3 litry 600 ml Krwi. Akcję poboru Krwi zabezpieczała Aneta JASZCZUK


12 MAJ - Tym razem gościli Nas w Placówce Straży Granicznej. Na apel poboru Krwi odpowiedziało 23 funkcjonariuszy SG, ale Krew mogło oddać tylko 19 z nich. Zebraliśmy 8 litrów 550 ml tego leku. Akcję poboru Krwi zabezpieczał Dariusz BŁASZCZAK


14 MAJ - Korzystając z zaproszenia i gościnności Rodziny PIWOWARCZYKÓW członkowie Naszego Klubu mogli uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym , które zostało zorganizowane na łonie natury w otoczeniu budzącej się do życia przyrody. Nie zawiodła pogoda , ale także nie zawiodły Nasze Rodziny – frekwencja była duża. Zabaw z dziećmi, wspomnień z minionego okresu oraz snucia planów na przyszłość nie było końca – bardzo szybko minął dzień i zastała Nas wczesna noc. Takie chwile na długo pozostają w pamięci łącząc nie tylko Krwiodawców, ale także ich Rodziny. Serdecznie dziękujemy Państwu Piwowarczykom za udostępnienie nam swojej „Małej Ojczyzny”


27 MAJ - Zorganizowaliśmy w Braniewskim Centrum Kultury akcję poboru Krwi. Zgłosiło się 43 osoby, ale 25 z nich oddało 11 litrów 250 ml tego leku. Po raz pierwszy uczyniło to 4 Krwiodawców. Wśród oddających było 9 pań. Z przyczyn zdrowotnych 17 osób nie mogło przyłączyć się do naszej akcji. Akcję zabezpieczała Aneta JASZCZUK


1 CZERWIEC - Zorganizowaliśmy w Braniewskim Centrum Kultury akcję poboru Krwi, która była dedykowana jednocześnie DZIECIOM z okazji ich Święta. Zgłosiło się 27 osób, które oddały 12 litrów 150 ml Krwi. 3 osoby uczyniły to po raz pierwszy. Akcję zabezpieczał Dariusz BŁASZCZAK


3 CZERWIEC - W Braniewskim Centrum Kultury odbyła się akcja poboru Krwi przez Personel Oddziału Terenowego RCKiK w Elblągu. Tym razem zgłosiło się 13 chętnych, ale Krew oddało tylko 12 osónb - w tym 3 panie. Pierwszy raz swoim najceniejszym darem podzieliło się 5 dawców. Zebraliśmy 5 litrów 400 ml cennego leku.

14 CZERWIEC - Akcja poboru Krwi w Braniewskim Centrum Kultury zgromadziła 22 osoby, ale tylko 16 z nich oddało 7 litrów 200 ml tego bezcennego leku. Wśród oddających były 4 panie i jedna osoba, która taką decyzję podjęła po raz pierwszy. Akcję zabezpieczała Aneta JASZCZUK.


16 CZERWIEC - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział Terenowy w Elblągu przyjechał kolejny raz do Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie. Grupa 18 Krwiodawców zasiliła Nasz Bank Krwi w bezcenny lek. Zebraliśmy 8 litrów 100 ml Krwi. W tej grupie było 7 pań. Wszystkim , którzy przyłączyli się do akcji ale także tym , którzy nie mogli tego uczynić ze względów zdrowotnych - serdecznie dziękujemy.


30 LIPCA - W Braniewskim Centrum Kultury odbyła się kolejna akcja poboru Krwi, zorganizowana przez Nasz Klub. Na akcję pozytywnie odpowiedziało 31 osób z czego 27 po wstępnych badaniach oddało Krew. Zebraliśmy 12 litrów 150 ml Krwi , która zasiliła Nasz Regionalny Bank Krwi. Do grona Honorowych Dawców Krwi dołączyło 8 osób, które oddały Krew po raz pierwszy . Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.


12 SIERPIEŃ - Kolejny raz w tym roku dzieliliśmy się cząstką siebie z innymi - potrzebującymi Naszego niezastąpionego leku.Piętnastu Krwiodawców oddało łącznie 6 litrów 750 ml Krwi. Grupa chętnych była znacznie większa, ale z przyczyn zdrowotnych 8 osób nie mogło zrealizować swoich zamiarów.Podziękowania należą się jednak wszystkim - tym , co oddali i tym, którzy taką wolę okazali.Dziękujemy.


6 WRZESIEŃ - Pierwsza po wakacjach zbiórka Krwi jak zwykle pokazała, że na frekwencję możemy zawsze liczyć.Zgłosiły się 34 osoby, ale z przyczyn zdrowotnych 7 z nich nie oddało Krwi. Do dużej Rodziny Krwiodawców dołączyły kolejne dwie osoby. Wśród dawców było sześć pań. W sumie zebraliśmy 12 litrów150 ml Krwi.15 WRZESIEŃ - Została przeprowadzona kolejna już akcja poboru Krwi w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie. Pod okiem personelu medycznego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie - Oddziału Terenowego w Elblągu i Naszego skarbnika Tadeusza PIWOWARCZYKA do akcji włączyły się 42 osoby z czego 28 oddało Krew - 19 z nich uczyniło to po raz pierwszy. W akcji poboru Krwi uczestniczył Burmistrz Pieniężna p. Kazimierz KIEJDO, który oddał Krew a jednocześnie przekazał podziękowania i gratulacje przybyłej młodzieży. Życzył im wytrwałości, odwagi i chęci udziału w tak szczytnych przedsięwzięciach.
Koordynatorem akcji w Pieniężnie była Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców Pieniężna p.Irena JABŁOŃSKA. Ogólnie zebrano 12 litrów 600 ml Krwi. Pani Irena zaprosiła wszystkich Dawców Krwi do kolejnej akcji, która odbędzie się w listopadzie.23 WRZESIEŃ - Nasz Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „KROPELKA” w Braniewie obchodził VIII rocznicę powstania.W dniu tym nie zapomnieliśmy o potrzebujących i chorych - przeprowadziliśmy akcję poboru Krwi, na którą zgłosiło się 38 chętnych. Trzem osobom pobrano próbki na badania, cztery zdyskwalifikowano z przyczyn zdrowotnych. Ostatecznie Krew oddało 31 osób w tym 7 zrobiło to po raz pierwszy. Naszych oczekiwań nie zawiodły panie - 12 z nich wspomogło Bank Krwi. Łącznie zebraliśmy 13 litrów 950 ml Krwi.


02 PAŹDZIERNIK - W dniach 30.09 – 02.10.2011r. odbył się XLII RAJD PIESZY – BRANIEWSKA JESIEŃ 2011. Członkowie Naszego Klubu i ich Rodziny w składzie: BŁASZCZAKOWIE, JASZCZUKOWIE, MILEWSCY, PIWOWARCZYKOWIE, POKOJSCY, RUMIANOWSCY I TURSCY uczestniczyli w ostatnim dniu rajdu. Punkt początkowy rajdu wyznaczono przed Braniewskim Centrum Kultury na ul.Katedralnej, skąd uczestnicy imprezy wyruszyli na trasę BRANIEWO – ZAWIERZ –GLINKI -BRANIEWO. Na liczącym nieco ponad 8 km długości szlaku znajdowało się wiele niespodzianek – w tym „brak około 2 km trasy”. W lesie w okolicach GLINEK zorganizowaliśmy ognisko połączone z zabawami i konkurencjami sportowymi dla najmłodszych pociech, które rywalizowały o nagrody i nie tylko… Mile spędzony czas pozwolił Rodzinom oderwać się od codziennych obowiązków związanych z pracą, wychowaniem dzieci, nauką oraz nawiązać bliższy kontakt z Rodzinami, Koleżankami i Kolegami z Braniewa i okolic. Do następnego spotkania na szlaku.tekst
alternatywny11 PAŹDZIERNIK - Po raz kolejny w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się zbiórka Krwi, zorganizowana przez Nasz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropelka” Na akcję zgłosiło się 26 chętnych. Krew przyjęto od 24 Krwiodawców. Dwie osoby z przyczyn zdrowotnych nie mogły tego uczynić. Pięć zrobiło to po raz pierwszy. Wśród dawców było 7 pań. Zebraliśmy 10 litrów 800 ml Krwi. Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy.


18 PAŹDZIERNIK - Akcja poboru Krwi w Zespole Szkół Zawodowych przy ul.Gdańskiej zgromadziła 38 potencjalnych Dawców Krwi. Nie każdy w tym dniu spełnił wymagania, które pozwalają zostać Krwiodawcą. 11 osób z przyczyn zdrowotnych tym razem nie powiększyło Naszego grona. 27 osób spełniło wymagania i oddały na szczytny cel 12 litrów 150 ml Krwi. Po raz pierwszy uczyniło to 20 osób. Jak zwykle nie zawiodły panie – było ich aż 17.tekst
alternatywny08 LISTOPAD - Do Braniewskiego Centrum Kultury zgłosiło się 36 potencjalnych Krwiodwaców, ale 30 z nich mogło to faktycznie uczynić. Zebraliśmy 13 litrów 416 ml Krwi i tym samym po raz kolejny powiekszyliśmy stan Krwi w Banku Krwi. Wśród Krwiodawców było 8 pań i 8 osób, które po raz pierwszy dostąpiło tego zaszczytu. Wszystkim serdecznie dziękujemy.tekst
alternatywny17 LISTOPAD - W Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie po raz kolejny została przeprowadzona akcji poboru Krwi „WAMPIRIADA W PIENIĘŻNIE”. Organizatorem akcji był Samorząd Mieszkańców w Pieniężnie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” z Braniewa. Do akcji włączyło się 42 osoby z czego Krew oddało 32 Krwiodawców, pobrano 14 litrów 190 ml Krwi. Nie zawiodła młodzież i panie , których było aż 20. 13 osób oddało Krew po raz pierwszy. Na Nasze wspólne zaproszenie odpowiedzieli również mieszkańcy Gminy Pieniężno oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Pieniężnie. Warunkiem uczestnictwa w akcji było wypełnienie ankiety oraz przejście pozytywne badań lekarskich. Jak zwykle personel medyczny – Elbląska Stacja Krwiodawstwa pracowała sprawnie i profesjonalnie. Podczas akcji można było wesprzeć zbiórkę artykułów cukierniczych dla dzieci z Żelaznej Góry. Koordynatorem spotkania była przewodnicząca Samorządu Mieszkańców Pieniężna Pani Irena JABŁOŃSKA oraz z ramienia Klubu Skarbnik Tadeusz PIWOWARCZYK.
Zakończeniem akcji poboru Krwi były słowa podziękowania ze strony organizatorów akcji dla wszystkich Krwiodawców, którzy dzielą się tym co najcenniejsze z potrzebującymi.24 - 25 LISTOPAD -


tekst
alternatywny


5 GRUDZIEŃ - ŚWIĘTY MIKOŁAJ znany jest na całym świecie. Z upływem czasu Święty Mikołaj zmieniał swój wygląd. Clement A. Moore, autor Wizyty Świętego Mikołaja, opisał w 1823 roku Świętego Mikołaja jako miłego dziadka, trochę grubawego, podróżującego saniami zaprzęgniętymi w osiem reniferów. I taki wizerunek bardzo szybko się przyjął. Kilkadziesiąt lat później Amerykanin Thomas Nast na podstawie książki Moore'a namalował Św. Mikołaja i tak już zostało, chyba na wieki...
Dzień świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla dzieci, poprzedzonym niecierpliwym oczekiwaniem na spełnienie się marzeń. Każdy z nas ma w pamięci mikołajkowe prezenty, buty wypełnione słodyczami czy też lalki i misie wystające spod poduszki w grudniowy poranek. Pamiętamy też nasze pierwsze rozczarowanie w momencie rozwiania się iluzji mikołajkowej baśni.
Nasz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „KROPELKA” i w tym roku nie zapomniał o miluśkich. Zebrane dary - ubrania i słodycze – przekazaliśmy do wiesjskiego Klubu w Żelaznej Górze. W uroczystości udział wzięli :Prezes Klubu Ewa POKOJSKA,Skarbnik Klubu Aneta JASZCZUKoraz Jarosław JASZCUK, Piotr KRAWCZYK i Wiesław TURSKItekst
alternatywny


9 GRUDZIEŃ - Niepowtarzalny nastrój świąt Bożego Narodzenia zawsze towarzyszy spotkaniom opłatkowym i podsumowaniu kolejnego roku działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „KROPELKA. Tak było i tym razem. Zaproszeni Goście, Przyjaciele i Honorowi Dawcy Krwi oraz Szpiku Kostnego spotkali się w w Centrum Integracji Społecznej przy Klubie Abstynenta w Braniewie.
Zebranych gości serdecznie powitała prezes Klubu Ewa POKOJSKA. Wśród nich byli:

- p.Ryszard TOMASZEWSKI – Przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu;
- p.Albin SUŻYŃSKI - Pełnomocnik Burmistrza Braniewa ds. Profilaktyki;
- p.Małgorzata Dębicka – Pedagog Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie.

W podsumowaniu Przewodnicząca przypomniała, że w bieżącym roku Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „KROPELKA” w Braniewie:
- przeprowadził 29 akcji poboru krwi. Akcje były organizowane w dużej mierze w oparciu o pomieszczenia Braniewskiego Centrum Kultury, 9 Brygady Kawalerii Pancernej, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Zawodowych oraz Placówki Straży Granicznej. W letniej, dwudniowej akcji poboru Krwi mieszkańcy Braniewa i okolic mogli oddawać Krew w nowoczesnej mobilnej stacji Krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Olsztyna. Ponadto czterokrotnie zorganizowaliśmy akcje w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie.
W przeprowadzonych akcjach poboru Krwi łącznie udział wzięło 925 osób z czego Krew oddało 711. Bank Krwi dzięki Naszym akcjom wzbogacił się łącznie o 320 litrów tego życiodajnego Płynu. Przeprowadzane akcje gromadziły stałych Krwiodawców, ale jednocześnie zachęcały do wzięcia w nich udziału tych, którzy mieli uczynić to po raz pierwszy – w mijającym roku było ich aż 213. Prowadzone przez Nas statystyki i analizy pozwalają zauważyć, że bardzo dobrze zrozumiała sens Naszych akcji poboru Krwi braniewska młodzież. To głównie Oni stanowią bezcenne źródło Tego na co oczekują chorzy w całej Polsce. Mówiąc o młodzieży nie należy zapominać o Paniach, które w mijającym roku stanowiły już 30% czynnych Krwiodawców;
- zorganizował akcję pomocy dla Rodziny w Braniewie, która najbardziej tego potrzebowała;
- zorganizował zbiórkę ubrań zabawek i słodyczy na świetlicę w Żelaznej Górze.
Podziękowaniem dla Naszych Krwidawców były decyzje o wyróżnieniu:

1. Decyzją Minister Zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” wyróżniono:
-Jarosława JASZCZUKA;

2. Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża został wyróżnieniony Odznaką Honorową PCK IV stopnia:
- Robert MILEWSKI;

2.Dezcyzją Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie Odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” otrzymali:
a) II Stopnia po oddaniu 12 litrów Krwi:
- Jacek RUMIANOWSKI;
- Robert BRYŁA;
b) III Stopnia po oddaniu 6 litrów Krwi:
- Robert MILEWSKI;
- Sebastian STRZAŁKOWSKI;
- Tomasz SKIBNIEWSKI;
- Andrzej STULCZEWSKI;
- Robert GRAT;
- Ireneusz ORYSIAK


3.Decyzją Zarządu Klubu HDK PCK „KROPELKA” wyróżniono:
- p.Małgorzatę DĘBICKĄ – pedagog Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie za wspieranie i propagowanie ideii Honorowego Krwiodawstwa wśród młodzieży szkolnej;
- p.Wojciecha CHRUŚCIELA - Prezesa Logistic Port Braniewo CHEMIKALS za wspieranie Naszego Klubu w działalności charytatywnej;
- Anetę JASZCZUK, Jarosława JASZCZUKA, Ewę POKOJSKĄ, Tadeusza PIWOWARCZYKA, Piotra KRAWCZYKA, Wiesława TURSKIEGO, Roberta MILEWSKIEGO, Roberta BŁASZCZAKA, Jacka RUMIANOWSKIEGO, Michała ŁUCEWICZA, Piotra CHMIELIKA, Marcina GÓRSKIEGO, Józefa NIEŚCIERUKA – za działalność społeczną na rzecz rozwoju Klubu.
Wszystkim obecnym na spotkaniu opłatkowym serdecznie dziękujemy a wyróżnionym gratulujemytekst
alternatywny


24 GRUDZIEŃ - Otrzymaliśmy życzenia Świąteczne od Kolegi Sebastiana JASZAKA. Serdecznie dziękujemy i życzymy także zdrowych i radosnych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA w gronie kolegów i przyjaciół oraz Szczęśliwego Nowego Roku a wraz z nim szybkiego powrotu do Polski.
2012 ROK7 LUTY - W Braniewskim Centrum Kultury zorganizowaliśmy pierwszą akcję poboru Krwi w tym roku. Na akcję zgłosiło się 45 Krwiodawców, ale Krew można bTym razem ponownie zebraliśmbybyło pobrać tylko od 36 osób.Zebraliśmy 16 litrów 200 ml tak bezcennego leku. W imieniu Klubu i wszystkich czekających na pomoc serdecznie dziękujemy.
tekst
alternatywny


14 LUTY - Po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę Krwi w Zespole Szkół Zawodowych w Branierwie, na którą zgłosiło się 45 osób.Tym razem Krew oddały tylko 33 osoby w tym 10 po raz pierwszy. Dzień ten był szczególny – to także WALENTYNKI. Łącznie zebraliśmy 14 litrów 850 ml Krwi.
tekst
alternatywny


24 LUTY - Tym razem ponownie zebraliśmy16 litrów 200 ml Krwi. Na akcję poboru Krwi do Braniewskiego Centrum Kultury zgłosiły się 43 osoby, ale ze względów proceduralnych tylko 36 z nich mogło oddać Krew. Na słowa podziękowania zasługują jednak wszyscy.
tekst
alternatywny


27 MARZEC - W dniu dzisiejszym akcja poboru Krwi nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy tylko i „aż” 9 litrów 900 ml Krwi.
tekst
alternatywny


15 KWIECIEŃ - Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „KROPELKA” w Braniewie biorą czynny udział w organizacji akcji poboru Krwi, rejestracji Honorowych Dawców Szpiku Kostnego, prelekcjach i pogadankach na temat Honorowego Krwiodawstwa i Szpiku Kostnego na terenie braniewskich szkół średnich , akcjach pomocy dla dzieci i potrzebujących Rodzin z Braniewa i okolic. Nie są to jednak jedyne kierunki naszej działalności. W natłoku codziennej pracy i ciążących na nas obowiązkach nie zapominamy także o aktywnym wypoczynku w gronie Rodziny i przyjaciół na łonie przyrody i poznawaniu jej piękna . W dniu 14 kwietnia 2012 roku uczestniczyliśmy w jednym z etapów 42 Rajdu Pieszego -„Braniewska Wiosna”. Punkt początkowy rajdu wyznaczono przed Braniewskim Centrum Kultury na ul.Katedralnej, skąd uczestnicy imprezy wyruszyli na trasę: BRANIEWO – KLEJNOWO –PODGÓRZE -BRANIEWO. Na liczącym około 12 km szlaku mogliśmy mile spędzić wolny czas, oderwać się od codziennych obowiązków związanych z pracą, wychowaniem dzieci, nauką oraz nawiązać bliższy kontakt z Rodzinami członków Klubu HDK PCK „KROPELKA”. W tym miejscu szczególne słowa podziękowania należą się dla Państwa Piwowarczyków z Klejnowa za udostępnienie ogrodu oraz przygotowanie ogniska dla uczestników rajdu tego etapu. Podsumowaniem rajdu była tradycyjnie wspólna grochówka w Braniewskim Centrum Kultury oraz dyplom od organizatorów dla członków Klubu za aktywny udział, zaangażowanie i turystyczną postawę na trasie 42 Rajdu Turystycznego – „Braniewska Wiosna”.
tekst
alternatywny


08 MAJ - Z okazji Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca podsumowaliśmy wyniki konkursu plastycznego „KREW DAREM ŻYCIA”, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych w Braniewie, a jego pomysłodawcą był kolega Piotr KRAWCZYK. Szkoły wybrały po kilka prac i przekazały je Zespołowi Koordynującemu w składzi:

- Ewa Pokojska
- Aneta Jaszczuk


. W postępowaniu kwalifikacyjnym wyłoniono n/w laureatów:

- I miejsce – Wiktoria SKRZYPIEC – SP nr 5 IIC
- II miejsce – Weronika PIZYPEK – SP nr 5 IIC
- II miejsce – Alicja WĄDOŁOWSKA – SP nr 6 IB


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że ich prace konkursowe też zasłużyły na wyróżnienie i słowa uznania16 CZERWIEC - W Elblągu zorganizowana została XI Rejonowa Spartakiada Klubów HDK PCK. Zawody odbyły się na terenie boiska sportowego szkoły średniej przy ul.Rycerskiej. Nasz Klub reprezentowali:

- Tadeusz PIWOWARCZYK; - Dariusz BŁASZCZAK;
- Jacek RUMIANOWSKI;
- Sebastian RAPCEWICZ;
- Andrzej POKOJSKI.

Celem imprezy była integracja środowiska Honorowych Dawców Krwi z regionu elbląskiego oraz popularyzacja zdrowego stylu życia. Pomimo silnego składu osobowego drużyny i dużego zaangażowania zawodników zajeliśmy pierwsze miejsce od końca. W tym przypadku nie miejsce miało znaczenie, ale chęć pokazania Naszego Klubu zupełnie z drugiej strony – sportowego i z humorem podejścia do życia. Dziękujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.11 WRZESIEŃ - Powakacyjna akcja poboru Krwi przyciągnhttp://img15.imageshack.us/img15/3839/pagephv.jpgbp align=http://ihttp://img15.imageshack.us/img15/3839/pagephv.jpgbmg15.imageshack.us/img15/3839/pagephv.jpgbp align=ęła dużą liczbę młodzieży, która lihttp://img15.imageshack.us/img15/3839/pagephv.jpgbrbcznie zawitała do Brabniewskiego Centrum Kultury, aby podzielić się cennym lekiem jakim jest Krew. Z grona dzisiejszych Krwiodawców szesnastu młodych ludzi oddało Krew, a 10 z nich zrobiło to po raz pierwszy. Wśród Krwiodawców była Pani Aleksandra Mazurek, która na akcję przyszła z kilkuletnim synkiem Maksymilianem, który towarzyszył mamie przez całą drogę Krwiodawcy od rejestracji aż do oddania Krwi. Maksymilian zadawał szereg pytań nie tylko mamie, a dlaczego?, a po co ten plasterek?, a dlaczego to się kołysze?, itp... Pani Aleksandra oddała już ponad 2 litry Krwi i nadal zamierza to czynić, ponieważ w ten sposób pragnie pomagać innym ludziom a jednocześnie tak wychowywać syna, aby wpajać mu najważniejsze wartości życia. Z różnych przyczyn osiem osób nie mogło oddać Krwi, ale na uwagę zasługuje fakt, że w akcji Krew oddało 13 kobiet na 28 dawców. Zebrana Krew zaspokoi bank Krwi naszego regionu – zebraliśmy 12 litrów 600 ml.
tekst
alternatywny


20 WRZESIEŃ - Współuczestniczyliśmy w organizacji poboru Krwi w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie.W akcji udział wzięło 16 policjantów i pracowników Policji. Zebraliśmy 6 litrów 300 ml Krwi.
28 WRZESIEŃ - W BCK została zorganizowana kolejna akcja Honorowego Dawstwa Krwi, która zgromadziła 31 osób. Z przyczny zdrowotnych Krwi nie oddało 7 osób. 24 osoby oddały razem 10 litrów 800 ml Krwi. Wśród Krwiodawców było 11 Pań i 6 osób , które tego zaszczytu dostąpiły pierwszy raz. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
09 PAŹDZIERNIK - Przy Naszym współudziale w BCK w Braniewie odbyła się akcja poboru Krwi.Z różnych względów nie cieszyła się ona dużym zainteresowaniem – zawiodła pogoda. Zgłosiło się 11 potencjalnych Krwiodawców , ale tylko 7 z nich oddało Krew. Wśród oddających były 4 Panie. Zebraliśmy 3 litry 150 ml Tego leku. Dziękujemy.
11 PAŹDZIERNIK - W Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie przeprowadzona została akcja poboru Krwi. Z ramienia Klubu Nasze Panie z RCKiK w Olsztynie – Odział Terenowy wspomagał jak zwykle kolega Tadeusz Piwowarczyk - Dziękujemy Tadeuszu.Na akcję zgłosiło się 37 osób, ale Krew mogó oddać tylko 29 z nich. Wśród Krwiodawców było 8 Pań i aż 21 osób, które uczyniły to pierwszy raz. Zebraliśmy 13 litrów 050 ml Krwi26 PAŹDZIERNIK - Zgodnie z planem na 2012 rok w BCK w Braniewie zoorganizowaliśmy akcję poboru Krwi.Na akcję zgłosiło się 25 potencjalnych Krwiodawców – Krew tym razem oddało 19 osób, w tym 9 Pań. Zebraliśmy 8 litrów 550 ml Krwi
06 LISTOPAD - W BCK w Braniewie przeprowadzona została akcja poboru Krwi.Tym razem frekwencja zawiodła. Na akcję zgłosiło się „tylko” 13 osób z czego Krew mogło oddać 8 osób. Wśród Krwiodawców były 3 Panie. Zebraliśmy 3 litry 600 ml Tego bezcennego leku11 LISTOPAD - W Naszym Mieście odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości organizowane wspólnie przez powiat braniewski i Miasto Braniewo.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, po której wszyscy udali się na Rondo gen.W.Andersa i Skwer Sybiraków. W dalszej części obchody były kontynuowane BCK-y, gdzie odznaczono i wyróżniono zasłużonych w działalności dla Naszej Ziemi. Wśród wyróżnionych przez Starostę braniewskiego znalazł się Nasz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „KROPELKA” za popularyzację Krwiodawstwa w powiecie braniewskim. Indywidualnie wyróżniono koleżankę Anetę Jaszczuk i Tadeusza Piwowarczyka. ,23 LISTOPAD - Braniewskie Centrum Kultury w Braniewie kolejny raz było miejscem spotkania Krwiodwaców powiatu braniewskiego. Na akcję zgłosiło się 31 Krwiodawców, ale ten bezcenny lek oddało tylko 28 osób - w tym 10 Pań i 9 osób, którę taką decyzję podjęło pierwszy raz w życiu. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.Zebraliśmy 12 litrów 600 ml Krwi06 GRUDZIEŃ - W Miesjkim Domu Kultury w Pieniężnie odbyła się kolejna – nieplanowana - akcja poboru Krwi.Na akcję zgłosiło się 40 Krwiodawców, ale ze względów zdrowotnych tylko 29 mogło w niej brać bezpośredni udział.Zebraliśmy 13 litrów 050 ml Tego bezcennego leku12 GRUDZIEŃ - Rejonowa Rada Honorowych Klubów PCK w Elblągu dokonała podsumowania „konkursu letniego” akcji Honorowego Dawstwa Krwi – „LATO 2012”. Konkurs trwał od 1 czerwca do 3o września i jego celem było maksymalne pozyskanie cennego leku jakim jest Krew w okresie letnim. Nie zawiedli członkowie Naszego Klubu oraz Jego sympatycy. W podsumowaniu ogólnym zajeliśmy pierwsze miejsce, a indywidualnie wyróżnienie otrzymał kolega Sebastian JASZAK za oddanie największej Ilości Krwi.14 GRUDZIEŃ - Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Kropelka" obchodzili Dni Honorowego Krwiodawstwa. Była to okazja do podsumowań i złożenia sobie świątecznych i noworocznych życzeń.


 Zebrani rozpoczęli spotkanie od wysłuchania hymnu Polskiego Czerwonego Krzyża. Gościom przedstawiono długoletniego zasłużonego krwiodawcę Piotra Krawczyka, który został wyróżniony przez Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” w uznaniu zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Następnym punktem uroczystości było wręczenie odznak Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Odznaki otrzymali:

ZHDK - I stopnia po oddaniu 18 litrów:

Dariusz Cieplucha,
Ireneusz Orłowski,

ZHDK - II stopnia po oddaniu 12 litrów:

Krzysztof Lubawiński,
Ireneusz Orysiak,
Marek Pyl,
Wojciech Tomkiewicz,
Grzegorz Sieński,.

ZHDK - III stopnia po oddaniu 6 litrów:

Ireneusz Ścibiorek,
Wojciech Achtalik,
Irena Winiczenko,
Teresa Budzyńska.Uznania i ciepłe słowa za działalność Klubu padały ze strony lokalnych włodarzy i Oddziału Regionalnego PCK w Elblągu.

 Klub zajął pierwsze miejsce z pośród Klubów zrzeszonych w Oddziale Regionalnym PCK Elbląg w Konkursie Letnim Klubów HDK PCK, którego jednym z głównych celów było zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania na krew w okresie letnim. 
Dzięki zaangażowaniu członków Klubu było możliwe przeprowadzenie 26 otwartych akcji poboru Krwi. Większość akcji było przeprowadzonych w Braniewskim Centrum Kultury, które jest przychylne w propagowaniu idei honorowego krwiodawstwa. Pozyskano ponad 264 litry płynnej tkanki życia od 588 dawców z Braniewa i okolic. Do grona honorowych dawców krwi dołączyło 117 osób.
Klub zorganizował również konkurs plastyczny promujący krwiodawstwo pod hasłem "KREW DAREM ŻYCIA”, dla uczniów szkół podstawowych w Braniewie. Konkurs wygrała uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 - Wiktoria Skrzypiec.

Ostatnim punktem spotkania było wzajemne składanie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2013 Roku. 
tekst
alternatywny


|
_ _
{ Komentarze }
| Brak komentarzy. |
_ _
{ Dodaj komentarz }
| Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. |
_ _
{ Oceny }
|
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
|
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ KALENDARZ }

KROPELKA
_ _
{ ZEBRANIA KLUBU }

NAJBLIŻSZE ZEBRANIE
CZŁONKÓW KLUBU
HDK PCK "KROPELKA"

-14.02r. 2020 (PIĄTEK)
GODZ. 17.00

PRZY KLUBIE AA
ul. Kościuszki 10

w Braniewie.
_ _
{ POGODA }
_ _
{ CYTAT NA DZIŚ }
_ _
{ CIEKAWOSTKI }
_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie